073-7602420  


תכנון אדריכלי להעלאת שווי הנכס

 

אדריכלות טובה מקדשת את הפונקציונליות של הנכסים, מייעלת את השימוש בבית ותורמת לעליית ערכו של הנכס.

וילות, בתים פרטיים, משרדים, מבני ציבור וכד' יעלו משמעותית את ערכם בעזרת שירותי אדריכלות איכותיים.

 

 

דרכים להעלאת מחיר הנכס

 

בחירת אדריכל נתפסת בעיניי רבים ל"מותרות" אך האם שירותיו יכולים גם לסייע להעלאת מחיר הנכס.

על מנת לענות על השאלה הזו יש לבחון בצורה אובייקטיבית נכסים שונים שתוכננו על ידי אדריכלים ותיקים ובעלי מוניטין ולהשוות אותם למחירי השוק באותה סביבה.

כמובן כי לא די בבדיקת מחירי הדירות בכלים כמו "יד 2" או מחירונים כאלה או אחרים, על מנת לקבוע מחיר דירה שאכן ישקף את שוויה האמיתי. מחיר דירתו של השכן שגר בסמוך אליכם בתל אביב אינה שווה למחיר דירתכם ולכן השאלה "כמה קיבלת עבור הדירה" איננה מדד אמיתי להערכת השווי האמתית של הנכס.

 

אדריכלות לנכס להעלאת השווי

 

 

איש המקצוע המתאים במקרה זה הוא שמאי מקרקעין בתל אביב אשר ייתן  הערכת שוק אמתית ומבוססת ונכון הדבר גם לערים אחרות. כמובן כי לפן העיצובי, לאלמנטים הייחודים ולתכנון המבנה ישנם השפעה ניכרת על ערכו של הנכס. תכנון אולטימטיבי, אשר לקח בחשבון אילוצים ואתגרים שונים ובא לידי ביטוי במבנה בטיחותי, מרשים אסתטית ותפקודי יתן אותותיו גם על המחיר העתידי. שכירת שירותו של אדריכל לצורך תכנון הנכס העתידי שלכם הינה בגדר השקעה שתחזיר עצמה בעת מכירתו העתידית.

 

עבודת אדריכל מומלץ בחיפה

 

מה חשוב לדעת?

 

בחירת אדריכל מומלץ שיסייע למקסם את ערכו של הנכס צריכה לקחת בחשבון מספר דגשים:

 

·         ותק וניסיון של האדריכל והיכרותו עם טוואי השטח בו יבנה הנכס. הבחירה הקלה הינה אדריכלים בעלי ותק רב אשר לקחו חלק במספר לא מבוטל של פרויקטים.

·         רפורטואר רחב – מגוון רחב של עבודות יכול לתת טעימה מסגנונו של האדריכל וללמד אודות סגנונו וחיבורו לשטח. אל תתבססו על פרויקט אחד בלבד, שכן יכול להיות שזה הבלחה חד פעמית.

תיק עבודות רחב מאפשר לבחון פרויקטים קודמים ואת מידת השפעת התכנון האדריכלי על המחיר הסופי (ניתן לעשות זאת על פי השוואה לפרויקטים דומים)

·         היכרות עם לשון החוק ונפלאות הבירוקרטיה – חשוב כי האדריכל יכיר את רזי הבירוקרטיה וידע לבדוק את רישומיו של הכנס, האם זכויותיו של הבית רשומים בטאבו או או ברשות מקרקעי ישראל, האם קיימים כל ההיתרים המתאימים מהרשות המקומית וכמובן היכרות עם תקנות הבנייה על מנת למנוע חריגות. כל אלה יבטיחו חסכון של הוצאות כספיות מיותרות וערך גבוה יותר של הנכס העתידי.

·         חיבור אישי – פרויקט של בניית נכס עתיד לקחת זמן רב בו יידרש שיתוף פעולה מצד האדריכל והלקוח. חיבור אישי טוב ביניהם הוא גורם מפתח לעבר פרויקט מוצלח.  פרויקט שנע על המסלול הנכון הינו ערובה לחסכון זמן, כסף ותוצר סופי טוב יותר.