073-7602420  


עיצוב וילות


אם אדריכלות היא ריצה למרחקים ארוכים, עיצוב וילות הוא המרתון. לא רק בשל אופי ההשקעה והמאמץ המקצועי הכרוכים בתהליך, אלא בעיקר בשל המעורבות והמחויבות האישית, הבאות לידי ביטוי בכל שלב משלביו.

 

תהליך עיצוב פנים וילות ובכלל תכנון וילות ראשיתו במפגש משולש לקביעת: צרכים, רצונות, מאוויים וחלומות – מצד הלקוח; ידע, ניסיון ופרקטיקה מעשית – מצד האדריכל; ותנאי השטח, סביבת המגורים, ההקשר התרבותי, המשאבים – מצד המציאות. השילוב בין כל המרכיבים הללו יקבעו לעיתים את ההבדלים הקטנים בין פרויקט מוצלח לפרויקט לא מוצלח. 

 

מגוון פרויקטים של עיצוב וילות:

 

 

האיזון והשילוב המוצלח

דווקא במלאכת התיווך והאיזון בין שלושת קודקודיו של המשולש נמדדים איכותו וניסיונו של האדריכל. אדריכל טוב הוא כזה המטשטש את "השילוש הקדוש", מוותר על המתח המתמיד שבין שלוש הצלעות והופך את הרצונות, הניסיון והתנאים לתמונה אחת גדולה, העולה על סך חלקיה.

תמונה שלמה כזאת היא ה"וילה" – בית מידות, הנטוע על פי רוב בתוך חצר רחבת ידיים, שמרכיביו – הפתחים, החדרים, המעברים, גרמי מדרגות עץ, הפנים והחוץ – כולם משתלבים זה בזה, ותמונתו השלמה עולה על סך חלקיו. בית שהמשאבים הרוחניים והחומריים שהושקעו בו באים לידי ביטוי באהבה שהוא מחזיר לבעליו: בית המעניק ביטחון ונוחות מרבית ליושביו ומשמש כר פורה למפגש, אירוח ובילוי לבאים בו.

עיצוב פנים: תחילת העבודה

כשניגשים למלאכת עיצוב פנים וילות נדרשת, לצד מיומנות מרובה, גם השקעה ומעורבות בכל פרט: החללים הגדולים ושפע האפשרויות יכולים לשמש כחרב פיפיות – כשחוסר ניסיון, ואפילו התלהבות-יתר, עלולים להיות לרועץ: חללים רחבי ידיים אמנם מאפשרים מרחב יצירתי ומגוון סגנוני, אבל אחרי הכל, איש אינו רוצה לגור ב"אולם אירועים" מנוכר וקר – שהגודל הוא נקודת התורפה שלו, וגם ריבוי סגנונות ושפע פריטים עלולים ליצור רעש מיותר.

לפיכך, גם במקרים של עיצוב פנים וילות נראה ש"איזון", "תמהיל" ו"דיוק" הן מילות המפתח. שילוב של ניסיון, יצירתיות ותבונת כפיים – בניצוח אדריכלים שרכשו ידע מעשי בתהליכי תכנון וילות – הכרחי ליצירת וילה הרמונית, שמבטאת את רוחם של דייריה.


לקבלת פרטים נוספים אודות עיצוב וילות והזמנת שירותי תכנון וילות, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.